طراحي سايت
آموزش نكته هاي سئو و طراحي وب سايت

آموزش نكات اوليه در طراحي وب سايت

رعايت اين نكات بسيار ساده است اما سبب مي شود سايت شما بسيار قدرتمند تر به سمت موفقيت پيش برود و باعث رونق تجارت شما شود.استفاده از فونت هاي كوچك و ناخوانا باعث خسته كننده بودن و كاهش وضوح سايت براي كاربران ميشود .مطالب سايت بايد قابل فهم و بدون هيچگونه غلط املايي باشد.فاصله بين خطوط ، رنگ پس زمينه و رنگ نوشته ها بايد بگونه اي باشد كه خواندن آن براي افراد سن بالا نيز راحت باشد.
از گذاشتن متون حجيم و طولاني پرهيز كنيد. همچنين به اين نكته توجه كنيد كه بازديدكنندگان علاقه‌اي به پيمايش افقي در صفحات ندارند بنابراين بهتر است هنگام طراحي وب سايتتان دقت كنيد تا سايت شما كمتر اسكرول بخورد.
از بايد و نبايدهاي ديگر اينگه تركيبات رنگ بكار رفته در طراحي سايت, وب سايت نقش بسيار مهمي در جذب بازديدكنندگان دارد.تركيبات رنگ نادرست باعث خسنگي و آزار چشم ميشود.مثلا استفاده از رنگ سفيد در زمينه سايت با خطوط متن مشكي ، خواناتر از خواندن متون سفيد ر پس زمينه مشكي است.
نمي توان گفت اين طرز فكر اشتباه است, اما مي توان گفت كه كامل و درست نيست. سئو سازي سايت به زبان ساده عبارت است از انجام اصول و قواعدي در كدنويسي و بروزرساني هاي سايت كه موجب افزايش رتبه كلمات كليدي يك سايت مي شود.
سئو و بهينه سازي يعني ساخت و ايجاد مطالب و لينك هاي مناسب براي موتور هاي جستجو مانند گوگل. بخشي از اصول سئو توسط طراحي سايت در بندرعباس در هنگام شروع قرارداد از گرافيك تا كدنويسي و راه اندازي سايت انجام مي شود و بخشي ديگر توسط پشتيبان سايت و نويسنده كه با رعايت قوانين توسط هر دو سايت مي تواند بر روي هر تعداد كلمه كليدي بهترين جايگاه را در گوگل كسب كند.اغلب مشتريان گروه آموزش طراحي سايت در هنگام شروع به كار اين سوال را دارند كه چرا از براي طراحي سايت شركتي خود استفاده كنيم. جواب اين سوال بسيار ساده و روشن است. سيستم مديريت محتوي , يكي از قوي ترين, محبوب ترين و حرفه اي ترين سيستم هاي مديريت محتوا و راه اندازي سايت است.آيا وب سايت شما فقط جنبه نمايشي داريد يا مي خواهيد با داشتن آن سود فروش خود را افزايش دهيدآيا طراحي سايت شما تنها جنبه معرفي شركت را داردآيا به فكر طراحي سايت فروشگاه آنلاين هستيد و ميخواهيد از طريق آن محصولات خود را مستقيما به مشتري عرضه كنيداينها سوالاتي است كه قبل از هر طراحي و راه اندازي سايت شركتي پيش مي آيد, بهتر است اول هدف خود را كاملاً مشخص كنيد تا در هنگام سفارش طراحي سايت شركتي و بعد از آن دچار مشكل نشويد. پيشنهاد ميكنم قبل از تصميم گيري حتما با مشاورين طراحي سايت آوا تماس بگيريد تا بتوانند شما را بهتر راهنمايي كنند.از اشتباهات رايج ديگري كه از ديد وب مسترها ممكن است بي اهميت جلوه كند .نداشتن بيوگرافي ( درباره ما) و راههاي ارتباطي با كاربران استاگر در سايتتان هيچگونه آدرس و يا شماره تماسي از خود درج نكرده باشيد ، اكثريت ويزيتورها به هيچ وجه به شما اعتماد نخواهند كرد.
چون اولين و مهمترين مساله براي بازديدكنندگان در دنياي مجازي سرعت باز شدن سايتهاي مورد نظرشان است و چنانچه فضاي اينتنرنتي خود را از خريداري كرده باشيد كه زياد قطع و وصل شود و سرعت پائيني داششته باشد مسلما كاربران راذ خسته و دلسرد خواهد كرد.شايد سوال كنيد چه خساراتي...؟ طبق آخرين تحقيقات اولين و مهم ترين مساله براي كاربران اينترنتي سريع بازشدن وب سايت موردنظرشان است. يكي طراحي سايت در بندرعباس ديگر از مشكلات عدم انتخاب صحيح شركت هاي خدمات وب هاستينگ قطع و وصل شدن سرور است. زيرا قطع و وصل شدن زياد يك سايت بسياري از كاربران را فراري خواهد داد.بروزرساني هاي اخير وردپرس در راستاي افزايش قدرت و عملكرد و پشتيباني كامل زبان فارسي آن توانسته است جايگاه بسيار بالاتري نسبت به ساير سيستم هاي مديريت محتوي به آن دهد.
نكته بسيار مهم در بودن آن و تعداد بسيار زياد پلاگين هاي آن كه مي تواند هر امكاني را براي سايت فراهم سازد. رايگان بودن وردپرس سبب شده است تا هزينه طراحي و راه اندازي سايت به حد قابل توجهي كاسته شود. وردپرس از نظر امنيت و انعطاف پذيري نيز حرف اول را در ميان ساير سيستم ها ميزند. همين موارد سند محكمي است بر استفاده از در طراحي و راه اندازي سايت.

نكات قابل توجه در طراحي گرافيكي سايت شركتي نكات مهم طراحي گرافيكي سايت شركتي
از طيف رنگي و رنگبندي مناسب براي سايت شركتي استفاده كنيد.در طرح گرافيكي سادگي را مدنظر قرار دهيد, هر چه سايت شلوغ تر باشد گيج كننده تر است.قدرت شركت را مي توان در طراحي گرافيكي سايت مشاهده كرد.حتما روانشناسي رنگها را مطالعه كنيد و نسبت به انتخاب طيف رنگ از آن كمك بگيريد.مي توانيد از شكل لوگو شركت نيز در طراحي گرافيكي بهره بگيريد تا لوگو شما در ذهن كاربر حك شود.پيشنهاد مي كنم طراحي گرافيكي سايت خود را به كمك كارشناسان و مشاورين آوا انجام دهيد, بسياري از شكست ها در طراحي سايت بدليل ظاهر نامناسب و شلوغ بودن بيش از حد سايت است.
يكي از مهمترين خواسته هاي مشتريان در هنگام طراحي سايت , آموزش سئو و بهينه سازي سايت است. اما متاسفانه بسياري از مشتريان به درستي معني و اصول سئو سازي سايت را نمي دانند و تنها اين را مي دانند كه با سئو كردن سايت بر روي كلمه كليدي مورد نظر خود در گوگل ديده خواهند شد.
زماني كه مخاطب به سايت شما مراجعه مي كند وظيفه اين شماست كه مسيرهاي مناسب را به او نشان دهيد تا به خوبي محتواي سايت شمارا بررسي كند. براي اين منظور شما نياز به يك نقشه ي سايت مناسب داريد. مطمئن شويد كه لينك هاي مهم طراحي سايت در مكان هاي مناسب و قابل‌دسترسي قرارگرفته باشند. بهترين مكان ترجيحا قسمت بالا، سمت راست صفحه است زيرا اين نقطه اولين قسمتي است كه مخاطبان به آن توجه مي كنند. از منوهاي مختلف در راست و چپ صفحه استفاده كنيد. تا جايي كه مي توانيد به نقاط مختلف سايتتان لينك دهيد. به مخاطبان خود اين امكان را بدهيد كه از هر نقطه از سايت به‌تمامي قسمت هاي ديگر دسترسي داشته باشند. معمولا نمي توانيد پيش‌بيني كنيد كه مخاطب در سايت به دنبال كدام قسمت از سايت مي‌گردد. همچنين سعي كنيد در قسمت پانويس طراحي سايت، دوباره لينك هاي مهم را قرار دهيد.

بسيار پيش‌آمده كه با طراحي سايت هايي مواجه شده باشيد كه با فونت‌هايي عجيب و رنگ هايي مثل صورتي روشن يا سبز طراحي‌شده‌اند. فقط با نگاه به فونت موجود در اين سايتها متوجه مي شويد كه طراحي اين سايت ها به‌هيچ‌عنوان حرفه‌اي نيست. هرگز از فونت هاي فانتزي و كميك كه ممكن است در بعضي رايانه ها قابل‌دسترسي نباشند استفاده نكنيد. درصورتي‌كه فونت انتخابي شما در رايانه ي مخاطب شما موجود نباشد رايانه از فونت پيش‌فرض استفاده خواهد كرد كه اصلا براي سايت شما مطلوب نيست. پس سعي كنيد از فونت هاي محبوب و پركاربرد استفاده كنيد. فونت هاي پيشنهادي من به شما است.به حداقل رساندن استفاده از تصاوير به اعتقاد من گاهي اوقات ساده ترين طراحي براي سايت مي تواند بسيار تاثير گذار باشد. سايتي ساده اما بسيار مرتب طراحي كنيد. طراحي وب سايت خود را با تصاوير بزرگ كه بسيار بارگذاري سايت را طولاني مي كند، در هم نريزيد. در عوض مي توانيد هوشمندانه از جداول و آيكون‌هاي شكيل استفاده كرده و به اين طريق نظر مخاطب را به سمتي كه مي خواهيد جلب كنيد.استفاده از فضاهاي سفيد سعي نكنيد تمامي فضاي سايت را با تصاوير، پس زمينه ها و نوشته ها پركنيد.

با به حداقل رساندن استفاده از آيتم هاي گرافيكي و استفاده از فضاهاي سفيد سايت خود را ساده طراحي كنيد. فضاي سفيد حس وسيع بودن و پاكيزگي را براي مخاطب تداعي خواهد كرد. براي مثال به فضاي سفيد موجود در اين سايت توجه كنيد.

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/5/7  | ۱۸ | webtraining

آخرین مطالب ارسالی

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان